اطلاعات کتاب‌شناسی اثر:

عنوان کامل کتاب:

شنبه پس از انتخابات

روزشمار انتخابات دهم ریاست جمهوری از 21 خرداد تا 11 تیر

نویسنده:

محمدسعید کاوه، متولد 1361

ناشر:

انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی

نسخه‌ای که من خواندم

چاپ چهاردهم، 2800 تومان، 1390، 252 صفحه.


شنبه پس از انتخابات
ما به خرداد پر از «حماسه» عادت داریم!
دوباره ایام انتخابات نزدیک شده است. ما به خرداد پر از «حماسه» عادت داریم. از فتح خرمشهر بگیر تا حماسه بزرگ دوم خرداد 1386. حماسه27 و 22 خرداد که جای خود! 

انتخابات شروع شده است. اما بعضی‌ها می‌ترسند. بعضی منتظر درگیری‌های بعد انتخابات هستند. ما دل‌مان قرص است. آسیب‌های کوتاه و مقطعی، اوج کاری است که دشمن می‌تواند نسبت به انقلاب ما انجام دهد. البته ما هم موظفیم دشمن در همین آسیب‌رسانی‌ها هم ناکام بماند. مردم ما باید از دل همین آسیب‌رسانی‌ها، همین فتنه‌ها رشد می‌کنند و آماده ظهور می‌شوند. انقلاب کردیم برای همین چیزها که مردم خودشان یاد بگیرند سرنوشت سیاسی‌شان را به درستی رقم بزنند تا برای دوره حکومت حضرت مهدی آماده شوند.

کتاب شنبه پس از انتخابات
به موقع منتشر شد و همان زمان صدا کرد. جزو اولین کتاب‌های منتشر شده در تابستان فتنه بود. اسفند ماه (همان هفته امتحان دکتری) فرصتی دست داد و این کتاب را خواندم. تقریبا فاقد تحلیل است و تنها خبرها را آورده است. تلاش روشنگرانه خوبی است. گاهی تنها کافیست توجه کنیم که از کجا داریم تغذیه فکری می شویم تا اشتباه نکنیم.
این کتاب احتمالا برای شما هم نکات جدید و جالبی خواهد داشت. به ویژه با توجه به گذر زمان. مثلا موضع‌گیری‌های آقای قالیباف و لاریجانی و مقایسه آن با موضع‌گیری قاطعانه و انقلابی آقای حداد عادل.