عنوان کامل کتاب:

چاره‌ها: گزیده رباعی معاصر (گزیده رباعی سه دهه انقلاب اسلامی به انتخاب میلاد عرفان‌پور و با مقدمه دکتر محمدرضا سنگری، متولد 1333)

گردآورنده:

میلاد عرفان‌پور، متولد 1367

ناشر:

تهران، سلمان پاک (شهرستان ادب)

نسخه‌ای که من خواندم:

چاپ اول، 1391، قطع جیبی، 120 صفحه، 2500 نسخه، 2400 تومان.

 

چاره‌ها، عرفانپورموسسه شهرستان ادب، موسسه بابرکتی است. حرکت قشنگی است در زمینه ادب و هنر انقلاب اسلامی. پایگاه خوبی است برای نسل جوان هنرمندان انقلاب اسلامی. خدا بر توفیقات این مجموعه و آقای علی‌محمد مودب بیفزاید.

چاره‌ها، انتخاب میلاد عرفان‌پور-هم‌اتاقی تابستان چند سال پیش من!- است از رباعی‌های سه دهه اخیر انقلاب اسلامی. البته این مضاف‌الیه انقلاب اسلامی به معنای گردآوردن منتخب آثار هنرمندان انقلابی نیست، بلکه حتی رباعی عاشقانه از شاعران معلوم الحال هم دارد! البته در تعریف ما از شعر انقلاب اسلامی، عاشقانه‌های خوب و نجیب هم می‌توانند شعر انقلابی باشند و قرار نیست تنها اشعار دفاع مقدسی که در آن‌ها از فشنگ و چفیه سخن می‌آید، شعر انقلاب باشند!

رباعی دوست‌داشتنی است. کوتاه است. به قول خارجی‌ها، «سمال از بیوتی!». راحت به حافظه سپرده می‌شود و به خاطر مصراع آخرش، هیجان‌انگیز و متفاوت است.

این رباعی‌ها حتی اگر بهترین رباعی‌های معاصر نباشند، اما ساعتی خوش با شعر برای شما به یادگار خواهند گذاشت. حتی اگر اهل شعر و شاعری نباشید!

وبلاگ شخصی و اشعار میلاد عرفان‌پور (دیگری): http://erfanpoor.blogfa.com